Добрі справи: будуємо годівничку для птахів з дитиною
Опубліковано 25 Грудень 2018 о 12:14
Блог Діти в місті Кривий Ріг > Добрі справи: будуємо годівничку для птахів з дитиною
Дітей треба змалку привчати робити добрі справи та піклуватися про природу. Взимку, наприклад, варто подбати про пташок та змайструвати для них годівнички.
Сьогодні ми розкажемо з чого та як побудувати «ресторан» для пернатих, та визначимося з пташиним меню.
Чим годувати пташок?
Попри розповсюджену думку, що зимувати залишаються тільки горобці та синички, є багато інших пташок, які потребують допомоги в морозні дні. Раціон пернатих суттєво відрізняється залежно від виду, але є універсальний корм, який полюбляють всі пташки.
Чим наповнювати годівнички:
- сире насіння соняшника — універсальний корм, його їдять майже всі зимуючі пташки;
- несолоне сало полюбляють синички;
- поласувати горобиною, калиною, бузиною прилітають найгарніші зимові пернаті — снігурі, дрозди та омелюхи;
- шишки, жолуді та горіхи — основа раціону сойки, дятла, повзика та шишкаря;
- овес, ячмінь, рис, пшениця — ласощі для горобців, щигликів, зеленяків.
Photo by Jacek Dylag on Unsplash
Чого не можна давати:
- чорний або білий свіжий хліб;
- цитрусові;
- солону їжу;
- смажену, гостру, жирну, зіпсовану їжу.
Якщо ви вже вирішили повісити годівничку, то не забувайте регулярно її наповнювати, адже пташки швидко звикають та залишаються біля джерела корму, й можуть залишитися голодними.
Топ-5 ідей годівниць
Коробка з молока або соку
Одним із найпростіший варіантів є годівничка з картонної коробки. Вибираючи матеріал, зверніть увагу на те, що годівничка має захищати корм від непогоди, тобто, по-перше, мати дах, а по-друге — бути достатньо міцною, щоб її не хитало вітром в різні боки. Для картонної їдальні краще обрати пакети з соку або молока, адже вони зроблені з вологостійкого картону, а отже годівничка не розмокне після першого снігопаду.
Що потрібно:
- картонна коробка;
- ножиці або канцелярський ніж;
- клейка стрічка;
- мотузка;
- фарби за бажанням.
З двох боків коробки треба вирізати дверцята, заклеїти місця розрізу стрічкою, щоб пташки не травмувалися та приклеїти паличку, щоб пташці було зручно сидіти. Підвісити на мотузці. За бажанням можна розмалювати коробку.
Пластикова пляшка
Інший популярний матеріал для годівнички — пластикова пляшка.
Що потрібно:
- пластикова пляшка;
- ножиці або канцелярський ніж;
- клейка стрічка;
- мотузка;
- фарби за бажанням.
Варіантів годівнички з пластикової пляшки багато, тому ви можете обрати цікавий саме для себе, та зробити його з дитиною. Пляшку можна наполовину обрізати або ж вирізати з одного боку отвір достатнього діаметру. Для пташиної їдальні згодяться пляшки ємністю півтора, два та п’ять літрів. Головне — міцно закріпити годівничку, щоб вітер не гойдав її в різні боки. За допомогою мотузки таку годівничку можна підвісити на дереві чи віконній рамі.
Жерстяна банка
Гарну і практичну годівничку можна зробити з металевої банки, наприклад, з-під каші для малят. В горизонтальному положенні необхідно закріпити годівничку за допомогою дроту чи мотузок на дереві або в будь-якому іншому місці.
Дерев’яна хатинка
Заручившись татовою допомогою, можна змайструвати справжній будинок для птахів. Для дерев’яної хатинки знадобляться дощечки або гілочки та цвяхи. Такий витвір вимагатиме більше часу і зусиль, але він є більш надійним і міцним.
Смаколики
А можна зробити годівничку без жодного матеріалу. Як? Легко. Для цього потрібно розтопити свіже сало, додати до нього суміш з горішків, насіння соняшника, пшениці та ретельно перемішати, щоб всі сухі компоненти добре просочилися салом. У центр підготовленої формочки вставляємо дріт з прикріпленою мотузкою. Занурений в формочку кінець дроту бажано загнути в формі петлі. Заповнюємо форму сумішшю, даємо охолонути і відправляємо на заморозку. Коли суміш застигне, видаляємо формочки і розвішуємо в саду красиві їстівні годівниці.