Харчування та стрес: рекомендації та поради від нутриціолога
Опубліковано 11 Квітень 2022 о 10:00
Блог Діти в місті Кривий Ріг > Харчування та стрес: рекомендації та поради від нутриціолога
Photo: Freepik
Війна занурює людей у стан перманентного стресу, що призводить до зниження фізичних та психологічних можливостей організму. У цей момент необхідно максимально підтримати себе, щоб зберегти здоров'я. Одним з найважливіших помічників для організму в стані стресу є харчування.
Дипломований нутриціолог Вікторія Андрющенко в інтерв'ю «Діти в місті»
розповіла, як стрес впливає на організм, та як підтримувати своє здоров'я за допомогою харчування. За її словами, насамперед стрес відображається на нашому імунітеті.
«Відбуваються гормональні збої, які завдають руйнівної шкоди нашому організму. Начебто запускається процес самознищення. Організм починає хворіти та старіти», - пояснює експерт.
Фахівець виділяє основні симптоми стресу:
- проблеми з артеріальним тиском,
- підвищення рівня цукру в крові (переддіабетний стан),
- шкірні хвороби (дерматит, екзема),
- психічний розлад,
- депресія, втома, роздратування тощо.
Нутриціолог наголошує, що зі стресом необхідно працювати та боротися, а не чекати, поки він пройде сам собою.
Підтримуємо організм за допомогою харчування
Вікторія Андрющенко зазначає, що у стресових ситуаціях важливо стежити за питним режимом. Бажано пити чисту та теплу воду – мінімум 2-2,5 л на день. Намагайтеся уникати переїдання, а також не робити перерви між їжею понад 5 годин.
Продукти, що знижують стрес:
- банани,
- картопля,
- вівсянка,
- всі яскраві фрукти та овочі,
- авокадо,
- індичка,
- зелень,
- чорний шоколад (до 70%),
- мед,
- олія,
- соняшникове насіння.
Читайте також: Як зміцнити імунітет дитини: практичні поради
Як зберегти здоров'я
Photo: Freepik
За словами Вікторії Андрющенко, щоб зберегти здоров'я за будь-яких життєвих обставин потрібно намагатися дотримуватися збалансованого харчування.
«У раціоні повинні бути присутні вуглеводи (50-60%), білки (30-35%) як рослинного, так і тваринного походження, а також ненасичені жири (15-20%). І клітковина. В ідеалі 30 грамів на день», - зазначає фахівець.
У стресових ситуаціях слід відмовитися від таких продуктів:
- білий цукор,
- борошно вищого гатунку,
- алкоголь,
- кофеїн, енергетики,
- червоне м'ясо,
- гострі спеції,
- жовтий плавлений сир,
- смажене у фритюрі,
- копченості.
Вам може стати в нагоді наша стаття: Як підтримати фізичне здоров'я
Вітаміни та мікроелементи
Вікторія Андрющенко зазначає, що у разі обмеженого доступу до свіжих продуктів отримати важливі вітаміни та мікроелементи можна з бобових. Вони багаті на рослинний білок і клітковину, добре насичують організм.
«Насіння є багатим джерелом антиоксидантів, які захищають організм на клітинному рівні. Наприклад, насіння соняшника багате цинком, магнієм, калієм, йодом, марганцем, залізом, вітамінами А, В, Е, D, незамінними амінокислотами, білком та жирними кислотами, - ділиться нутриціолог.
Також важливі корисні вітаміни можна брати з яєць, картоплі, гречки та цибулі.
«Яйця містять незамінний лецитин, вітаміни А та D. У картоплі ми знайдемо вітаміни С та В6, мінерали, антиоксиданти та харчові волокна. Крохмаль з неї особливо корисний для бактерій у нашому кишківнику», - розповідає фахівець.
За її словами, гречка - це джерело вітамінів і мікроелементів. У ній міститься понад 50 цінних речовин. Гречка є лідером за вмістом рослинного білка (більше лише у бобових).
Цибуля багата вітамінами, мінералами та іншими корисними властивостями. Вона зміцнює імунітет, покращує зір, знижує тиск, знижує рівень «поганого» холестерину.
Читайте також: Топ рекомендацій щодо харчування для дітей від ВООЗ: це мають знати всі батьки