Годування малюків: що потрібно знати


Опубліковано 21 Березень 2023 о 17:00

Блог Діти в місті Кривий Ріг >  Харчування >  Годування малюків: що потрібно знати


Годування малюків: що потрібно знати

Photo: allo.ua


Знання приходять з досвідом. Молодим батькам нема де їх взяти, але іноді варто прислуховуватися до порад педіатрів, бабусь та дідусів. У статті ми розповімо вам про годування малюків. Сподіваємося, ви знайдете тут корисну інформацію, яка допоможе запобігти багатьом типовим помилкам.


Від народження до 6 місяців


У цей період нормою є годування грудним молоком. Це природно, тому повністю задовольняє потреби немовляти в необхідних для життя та росту вітамінах і мікроелементах.

Якщо в мами немає молока, або дитина не бере груди, потрібні спеціальні збагачені залізом суміші, які можна придбати в аптеках і магазинах. Продукція цього типу може бути призначена для різного віку. Для годування немовлят потрібно купляти суміші з позначкою 0+.

Під час приготування сумішей необхідно дотримуватися гігієни. Неприпустимо використовувати брудний посуд або порушувати температурний режим зберігання готової суміші.

Від народження до 6 місяців діти не потребують ані прикорму, ані будь-яких інших напоїв.


Від 6 місяців


Якщо можливо, то варто продовжувати годування груддю, але тепер можна і треба додавати до раціону інші продукти. Зростаючий організм потребує більше поживних речовин, тому варто дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. До меню треба включити продукти, багаті на залізо. Це мʼясо індички, телятина, яловичина, морська риба, бобові культури.
 2. З 6 місяців потрібно давати малюкові овочі та фрукти, в яких міститься вітамін С.
 3. Щоб уникнути рахіту, давайте варені яйця.
 4. У незначній кількості додавайте до раціону кефір, сир, несолодкі йогурти.
 5. З цього віку можна годувати дитину продуктами з пшеничного борошна. Для кращого засвоєння рекомендується давати їх водночас з грудним молоком.
 6. До року радять поступово збільшити кількість прикорму до 2–3 разів на день.
 7. Не варто давати дитині мед до 1 року.
 8. Після переходу до різноманітної їжі давайте малюкові питну воду.


  Тверда їжа


  Кожна дитина розвивається за власним графіком. Хтось починає сидіти раніше, хтось пізніше.


  Дбайливі батьки заздалегідь купують зручні стільчики для годування в Дніпрі.


  Фізичну готовність малюка до твердої їжі можна визначити за певними ознаками:

  1. Дитина може сидіти з підтримкою.
  2. Дитина тримає голову.
  3. Дитина проявляє цікавість до їжі, підносить до рота руки та іграшки.


   Загальні рекомендації


   Не варто примушувати малюка їсти через силу. Подібна тактика може призвести до серйозних порушень харчової поведінки, з наслідками яких дитина буде боротися все життя.

   Малюкові потрібно пропонувати страви, які їдять дорослі в конкретній родині. Бажано, щоб за столом під час обіду водночас з малюком їли 2–3 члени сім’ї.


   Продукти ріжте на дрібні шматочки, натирайте на тертці або перемелюйте в блендері. Різноманітну побутову техніку для полегшення життя молодої мами можна знайти в інтернет-магазині Алло у Дніпрі.


   Не бажано давати дитині страви з мікрохвильовки, бо часто їжа у СВЧ гріється нерівномірно. Уникайте продуктів, якими малюк може вдавитися.


    

   Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


   Пошук