Скільки фруктів та овочів треба їсти на день


Опубліковано 28 Вересень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Кривий Ріг >  Харчування >  Скільки фруктів та овочів треба їсти на день


Скільки фруктів та овочів треба їсти на день

Photo: Freepik


Осінь – ідеальний час для того, щоб наситити організм вітамінами і мінералами, адже саме восени нам доступний великий вибір сезонних овочів та фруктів. Але як переконатися, що ви і дитина отримуєте достатню кількість фруктів і овочів?

«Діти в місті» зібрали рекомендації, які допоможуть вам скласти ідеальний раціон.


Рекомендації щодо віку


Малюки (від 1 до 3 років): у цьому віці малюки повинні споживати приблизно 1 чашку фруктів і 1 чашку овочів на день. Це можна регулювати залежно від їхнього апетиту та вподобань.

Діти дошкільного віку (4-8 років): у міру того, як діти ростуть, їхні потреби в харчуванні змінюються. Їм рекомендується споживати 1-1,5 склянки фруктів і 1,5-2,5 склянки овочів щодня.

Діти шкільного віку (9-13 років): рекомендоване добове споживання для дітей старшого віку збільшується до 1,5-2 склянок фруктів і 2-3 склянок овочів.

Підлітки (віком від 14 до 18 років): оскільки підлітки швидко ростуть і розвиваються, їм слід споживати приблизно 2 чашки фруктів і 3-4 чашки овочів щодня.


Розуміння розмірів порцій


Порція фруктів або овочів може бути в різних формах. Наприклад, фрукт середнього розміру, півсклянки нарізаних овочів або чашка листової зелені.

Заохочуйте різноманітність фруктів і овочів, щоб забезпечити широкий спектр поживних речовин. Прагніть до різних кольорів і типів, щоб забезпечити повноцінний раціон.

Щоб на прикладах зрозуміти, як можна формувати денний раціон дитини, скористайтеся інфографікою від порталу «Бережи себе».Photo: https://berezhy-sebe.com/


Photo: https://berezhy-sebe.com/


Задоволення харчових потреб


Вітаміни та мінерали. Фрукти та овочі наповнені важливими вітамінами та мінералами, такими як вітамін С, калій, фолієва кислота та різноманітні антиоксиданти. Ці поживні речовини відіграють життєво важливу роль у роботі імунітету, здоров’ї кісток і загальному самопочутті.

Клітковина. Як фрукти, так і овочі є чудовими джерелами харчових волокон. Клітковина сприяє травленню, регулює рівень цукру в крові та сприяє здоров’ю серця.

Фітонутрієнти. Ці природні сполуки, що містяться в рослинах, пов’язані з численними перевагами для здоров’я, включаючи зниження ризику хронічних захворювань.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Харчування для розвитку розуму та тіла


Подолання прискіпливих харчових звичок


Інколи дітей доволі складно переконати їсти фрукти та овочі щодня. Втім, є декілька способів сформувати цю звичку.


Будьте прикладом. Діти, швидше за все, спробують нову їжу, коли побачать, як нею насолоджуються її батьки. Діліться їжею та демонструйте позитивне ставлення до фруктів і овочів.

Креативне приготування їжі. Експериментуйте з різними методами приготування та рецептами, щоб зробити фрукти та овочі більш привабливими. Наприклад, змішайте їх у смузі або спробуйте засмажити чи приготувати на грилі.

Включайте в закуски. Пропонуйте фрукти та овочі як зручні закуски. Нарізані яблука, морквяні палички та помідори черрі — це портативні варіанти, які легко включити в насичений спосіб життя.


Збалансування фруктів і овочів у раціоні вашої дитини має вирішальне значення для її загального здоров’я та благополуччя. Пам’ятайте, що йдеться не про досконалість, а про виховання позитивних стосунків із поживною їжею.


Читайте також: Підлітки та харчування: поради батькам


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук