Правильні питання: як дізнатися у дитини, що відбувалося протягом дня


Опубліковано 02 Жовтень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Кривий Ріг >  Різне >  Правильні питання: як дізнатися у дитини, що відбувалося протягом дня


Правильні питання: як дізнатися у дитини, що відбувалося протягом дня

Photo: Freepik


Батьки добре знають, як важко отримати від дитини розгорнуту відповідь про те, як пройшов її день у школі або садочку. Зазвичай у відповідь звучить декілька слів, які не несуть в собі корисної інформації.

Цю прірву можна подолати, що сприятиме глибшому зв’язку з нашими дітьми. Щоб по-справжньому налагодити зв’язок та зрозуміти світ своєї дитини, важливо задавати запитання, над якими дитині доведеться задуматися. «Діти в місті» склали перелік питань, призначених для стимулювання розмови та зміцнення довіри.


«У які ігри ви грали на перерві?»

Це запитання не лише заохочує запам’ятовувати, але й відточує навички оповідання. Це тонкий спосіб дослідити інтереси дитини та дізнатися про те, з ким вона дружить.


«Де твоє улюблене місце в школі?»

Запитання про особливості та причини їхнього вибору може надати цінну інформацію. Наприклад, якщо ваша дитина віддає перевагу тихим місцям, вона уникає активного спілкування та шукає спокій.


«Якби ти міг щось змінити в школі/дитячому садку, що б це було?»

Це спонукає до роздумів над тим, які аспекти їхнього навчального середовища вони вважають привабливими чи, навпаки, невтішними.Photo: Freepik


«Який твій улюблений момент сьогодні в школі?»

Це запитання заохочує їх зосередитися на позитивному досвіді, допомагаючи сформувати їх сприйняття своєї освітньої подорожі.


Читайте також: Як спонукати дитину ділитися своїми переживаннями з вами?


«Чи засмутило тебе щось сьогодні?»

Визнання та обговорення почуттів має вирішальне значення для емоційного розвитку. Це запитання відкриває двері для вашої дитини, щоб висловити свої емоції.


«Що тобі сьогодні здалося смішним?»

Сміх - це чудовий досвід спілкування. Якщо дитина розповідає вам, що її сьогодні розсмішило, вона запрошує вас у свій світ розваг.


«Що було найважчим, з чим ти зіткнувся сьогодні?»

Цей запит розвиває стійкість і дозволяє вашій дитині ділитися своїми перемогами, якими б маленькими вони не здавалися.


«Що цікавого ти дізнався на уроках чи перервах?»

Заохочення до роздумів як про формальне навчання, так і про неформальну діяльність підтримує всебічний освітній досвід.Photo: Freepik


«Які правила є у твоїй школі?»

Це відкриває діалог про важливість правил, зміцнення сімейних цінностей і забезпечення послідовного розуміння поведінкових очікувань.


«Дозволь мені розповісти про свій день...»

Початок розмови з обміну власним досвідом свідчить про відкритість. Це свідчить про те, що ви, як і діти, стикаєтеся з повсякденними ситуаціями та долаєте труднощі.


Зазначимо, що це не просто запитання для початку розмови, це вікна у світ вашої дитини. Використовуючи їх, ви не тільки поглиблюєте ваші стосунки, але й розвиваєте такі важливі навички, як запам’ятовування, емоційне вираження та критичне мислення. Скористайтеся можливістю налагодити зв’язок зі своєю дитиною та спостерігайте, як ваші стосунки процвітають.


Вам може сподобатися наша стаття: Навчання дітей розв’язанню конфліктів і навичкам ведення переговорів


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук