Дитина та телевізор: що потрібно знати батькам про вибір ТБ у дитячу
Опубліковано 10 Жовтень 2023 о 18:00
Блог Діти в місті Кривий Ріг > Дитина та телевізор: що потрібно знати батькам про вибір ТБ у дитячу
Photo: ctrs.com.ua
Питання покупки телевізора до дитячої кімнати давно викликає суперечки. Давно ведуться розмови про те, як погано тривалий перегляд телевізора впливає на зір та відволікає від навчання. Але є й плюси від покупки телевізора до дитячої кімнати. Коротко розглянемо основні "за" та "проти" установки телевізора в дитячій.
Переваги покупки плазми у дитячу кімнату
Насамперед, сучасні телевізори з плоским екраном та високою роздільною здатністю не впливають на зір так само негативно, як старі моделі з електронно-променевою трубкою.
Якщо ви вирішите купити плазму на основі матриці типу Direct LED, OLED або QLED, зору вашої дитини ніщо не загрожує.
Намагайтеся також купувати плазмові телевізори з роздільною здатністю Full HD або 4K UHD. Їх плюс у тому, що їх можна дивитися з досить близької відстані, і окремі пікселі при цьому майже непомітні.
Ще кілька аргументів на користь купівлі плазми в дитячу кімнату:
1. Відсутність суперечок за пульт
Коли вся сім'я збирається у вітальні перед телевізором, рідко вдається досягти консенсусу щодо того, що дивитися. Звичайна картина: діти люблять мультики, дружина не в змозі пропустити тисячну серію нескінченного мексиканського серіалу, а по спортивному каналу транслюють матч століття за кубок чемпіонів з футболу. Купівля кількох телевізорів, у тому числі в дитячу, відсуває цю проблему на задній план.
2. Економія простору у вітальні
Ще одна знайома картина, коли ви приходите додому з роботи, бажаєте розслабитися перед телевізором. Але це не вдається, тому що до дітей прийшли друзі, і вони захоплено проходять рівні чергової "іграшки". Якщо ж купили плазму в дитячу, то питань, на якому телевізорі грати, виникати не повинно.
3. Смарт ТБ – доступ до Інтернету
Сучасні телевізори дають широкі мультимедійні можливості. Якщо ваша плазма підтримує технологію Smart TV, можете знайти масу каналів і програм освітнього характеру. Крім того, до такого телевізора можна підключати смартфон, ноутбук, ПК, різноманітну периферію, яка допоможе краще сприймати нові предмети та досягати успіхів у навчанні.
Photo: ctrs.com.ua
Плазма в дитячу: мінуси покупки
Очевидно, що дитина буде проводити багато часу перед екраном. При цьому вона навряд чи дивитиметься лише освітні передачі та онлайн-уроки з англійської мови. Більшість часу будуть забирати мультфільми або відео з YouTube з проходженням різних ігор.
Другий спірний момент – менше контролю за дитиною. Незважаючи на системи батьківського контролю, ви навряд чи зможете захистити дітей від того чи іншого контенту. Не забуваємо також, що телевізор відволікатиме від навчання.
Що ж робити: як досягти компромісу
Є кілька варіантів:
1. Правильний вибір меблів та її розміщення
Розташуйте телевізор у кімнаті так, щоб дитина могла його дивитися тільки сидячи перед екраном, а не лежачи в ліжку або роблячи уроки. Ліжка-горища та правильно встановлений робочий стіл не дозволять дивитися телевізор під час сну або виконання домашніх завдань.
2. Зберігайте пульт дистанційного керування в іншій кімнаті
Теж гарне рішення. Дитина зможе увімкнути плазму, тільки якщо попросить у вас пульт. При цьому ви завжди зможете сказати, що дозволяєте дивитися ТБ не більше однієї години.
3. Використовуйте опції батьківського контролю
Смарт-ТВ має багато функцій для обмеження доступу до небажаного контенту. Також ви завжди зможете дистанційно вимкнути телевізор, якщо діти засиділися перед екраном.
Сподіваємося, наші поради допоможуть вам ухвалити важливе рішення – купувати чи не купувати плазму у дитячу.