Як естетичне середовище впливає на розвиток дітей


Опубліковано 19 Червень 2024 о 12:00

Блог Діти в місті Кривий Ріг >  Лайфхаки для батьків >  Як естетичне середовище впливає на розвиток дітей


Як естетичне середовище впливає на розвиток дітей

Photo: buketland.ua


Дитина починає розвиватися з першого дня, як вона з’являється у світі. Та з кожним днем вона все активніше росте й розвивається, при тому на це впливають різні фактори, зокрема й естетичне середовище, у якому перебуває дитина. 


Вплив естетичного середовища на правильний розвиток дитини


Естетичне середовище впливає на інтелектуальний та фізичний розвиток малечі. Гарні книги, красиві іграшки можуть безпосередньо стимулювати зацікавленість дитини до навчання. Гармонійне середовище впливає на морально-естетичний бік розвитку, адже формування моральних цінностей розпочинається ще в дитинстві. 


І от як безпосередньо відбувається вплив естетичного середовища на характер та здібності малечі:

  • Кольори, форми та текстури буквально всього, що оточує дитину, стимулюють фантазію та творчі здібності. Наприклад, квіти, які мають різноманітні відтінки, приємні на дотик та відрізняються особливими ароматами. Можна замовляти для дому безпечні квіти, що не викликають алергії, у чому допоможе доставка квітів у Кривий Ріг від магазину BuketLand, де фахівці допоможуть вибрати ідеальні букети для знайомства з природною красою. 
  • Простір, який надихає, може спонукати дитину до творчості — малювання, музики, танців чи інших видів мистецтва. 
  • Естетичне середовище прямо впливає на емоційний стан не лише в дорослих, а й у дітей. Гармонійні інтер'єри можуть заспокоювати, викликати почуття радості та затишку. 
  • Діти, які зростають в естетично привабливих просторах, частіше виявляють інтерес до світу загалом та легше знаходять спільну мову з однолітками та іншими людьми. Таке середовище сприяє розвитку комунікативних навичок, адже малеча вчиться взаємодіяти, обговорюючи все, що є поруч. 

Якщо ви лише готуєтеся бути батьками, дізнайтеся, як створити чудові умови для правильного розвитку дитини. 


Створюємо власноруч гармонійне естетичне середовище


Використовуйте гру кольорів. Обирайте відтінки для оформлення кімнати, які сприяють розвитку. Жовтий стимулює активність роботи мозку, синій — заспокоює, а зелений колір допомагає концентруватися. Не слід перевантажувати простір яскравими фарбами, проти вони рекомендовані до використання у певній кількості. Наприклад, ви можете замовити яскраві букети квітів у Кривому Розі в магазині Букетленд, що дуже сподобається малечі та всім підвищить настрій. 

Дерево, льон та вовна створюють теплу й затишну атмосферу. Такі матеріали також є екологічними та безпечними для здоров'я дитини та й дорослих!

Простір, в якому дитина спить, грає та перебуває багато часу, повинен бути добре організований та відповідати віковим потребам. Використовуйте меблі, які легко трансформуються, це дає змогу забезпечити максимально зручне та функціональне середовище для різних видів діяльності — від творчості до навчання. 

Додавайте до інтер'єру гарні картини, привабливі постери, вироби ручної роботи, особливо ті, які ви створюєте разом з дитиною. 

Підготуйте світ для вашої дитини й вона буде розвиватися і дарувати вам радість.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук