Як успішно пройти період адаптації: посібник для українських студентів у Словаччині


Опубліковано 09 Липень 2024 о 12:00

Блог Діти в місті Кривий Ріг >  Освіта >  Як успішно пройти період адаптації: посібник для українських студентів у Словаччині


Як успішно пройти період адаптації: посібник для українських студентів у Словаччині

Photo: slovakstudy.com


Рішення вчитися за кордоном – це великий крок, який відкриває багато можливостей. Словаччина – це та країна, яку рік у рік обирають українські студенти. Але переїзд до нової країни може бути непростим. У цій статті ми розглянемо, як успішно адаптуватися до життя та навчання у Словаччині.


Підготовка перед від'їздом


Вивчіть мову. Словацька мова – ключ до успішної адаптації. Почніть її вивчати ще до приїзду. Встановіть програми для вивчення мови, дивіться словацькі фільми із субтитрами, слухайте подкасти. Навіть якщо ви обрали університет імені Я. А. Коменського, де є можливість навчатися англійською мовою, базові знання допоможуть вам у повсякденному житті.

 

Дізнайтесь про культуру. Почитайте про словацькі традиції, історію та звичаї. Це допоможе уникнути культурного шоку та швидше влитися у місцеве суспільство. Зверніть увагу на правила етикету та спілкування.

 

Підготуйте документи. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи: 

  • паспорт;
  • віза;
  • медична страховка;
  • підтвердження про зарахування до вузу.

 

Виконайте копії всіх важливих паперів.


Перші кроки після приїзду


Знайдіть житло. Якщо виш не надає гуртожиток, почніть шукати квартиру заздалегідь. Розгляньте варіанти спільного проживання з іншими студентами – це дешевше та допоможе завести друзів.

 

Оформіть документи. Зареєструйтесь за місцем проживання, отримайте посвідку на проживання, відкрийте банківський рахунок. Дізнайтесь про студентські знижки на транспорт та в магазинах.

 

Дослідіть місто. Якщо ви обрали Кошице Технічний університет, то не думайте, що все інтуїтивно зрозуміло. Це досить велике місто. Вивчіть карту, розберіться із громадським транспортом. Знайдіть найближчі магазини, аптеки, поліклініки. Це допоможе почуватися впевненіше.


Навчання та академічне життя


Познайомтеся із системою освіти. Словацька система може відрізнятись від української. Дізнайтеся про структуру семестру, систему оцінок, правила відвідування занять.

 

Спілкуйтесь з викладачами. Не бійтеся ставити запитання та просити допомоги. Більшість викладачів з розумінням ставляться до іноземних студентів.

 

Беріть участь у студентському житті. Вступіть у студентські організації, відвідуйте заходи. Це чудовий спосіб завести друзів та покращити мовні навички.


Подолання мовного бар'єру


Практикуйте мову щодня. Говоріть по-словацьки скрізь, де можна. Не бійтеся помилок – це частина процесу навчання.

 

Знайдіть мовного партнера. Багато словацьких студентів хочуть практикувати англійську чи російську. Запропонуйте мовний обмін.

 

Використовуйте ресурси університету. Багато вишів пропонують безкоштовні мовні курси для іноземних студентів. Скористайтеся цією нагодою.


Соціальна адаптація


Заводьте місцевих друзів. Спілкування з місцевими студентами – найкращий спосіб зрозуміти культуру та покращити мову. Будьте відкриті до нових знайомств.

 

Не замикайтеся у колі співвітчизників. Хоча спілкування з іншими українцями може бути комфортним, намагайтеся розширювати коло спілкування.

 

Беріть участь у місцевих заходах. Відвідуйте фестивалі, виставки, спортивні події. Це допоможе краще дізнатися країну та її культуру.


Управління фінансами


Складіть бюджет. Життя у Словаччині може бути дорожчим, ніж в Україні. Плануйте витрати, шукайте способи економії.

 

Дізнайтеся про стипендії та гранти. Багато вузів та організацій пропонують фінансову допомогу іноземним студентам. Не проґавте ці можливості.

 

Розгляньте можливість підробітку. Студентська віза дозволяє працювати певну кількість годин. Це може допомогти покращити фінансове становище та отримати досвід.


Подорожі та дослідження країни


Вивчайте Словаччину. Використовуйте вихідні та канікули для подорожей країною. Словаччина багата на природні та історичні пам'ятки.

 

Досліджуйте сусідні країни. Центральне розташування Словаччини робить її чудовою базою для подорожей Європою. 


Підтримка зв'язку з домом


Спілкуйтеся з сім'єю та друзями. Регулярно зв'язуйтесь із близькими. Сучасні технології роблять це легким та доступним.

 

Не забувайте про своє коріння. Відзначайте українські свята, готуйте національні страви. Це допоможе впоратися з тугою по дому.


Планування майбутнього


Думайте про кар'єру. Використовуйте час навчання для стажування та налагодження професійних контактів.

 

Розгляньте можливість залишитися у Словаччині. Якщо вам подобається життя тут, дізнайтесь про можливості працевлаштування після закінчення навчання.

 

Адаптація до життя в новій країні – це процес, що потребує часу та терпіння. Будьте відкриті новому досвіду, не бійтеся помилок і пам'ятайте, що труднощі є тимчасовими. З правильним настроєм та підготовкою ваш досвід навчання у Словаччині може стати одним із найяскравіших та найкорисніших періодів у житті.


Багато студентів пройшли цей шлях до вас та успішно адаптувалися. Використовуйте ресурси, які пропонує ваш університет, спілкуйтеся з іншими іноземними студентами, поділіться досвідом.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук