Як привчити кошеня до лотка
Опубліковано 24 Грудень 2024 о 16:00
Блог Діти в місті Кривий Ріг > Різне > Як привчити кошеня до лотка
Photo: maudau.com.ua
Коти — дуже охайні тварини, вони завжди ретельно обирають місце для природних потреб. Тому привчання кошеня до лотка не викличе особливих складнощів. Хоча певні зусилля все ж таки знадобляться. І почати слід із покупки всього необхідного.
Що потрібно для облаштування котячого туалетного місця
Найважливіше – безпосередньо туалет. Сьогодні виробники пропонують різні варіанти - закриті будиночки, біотуалети і навіть розумні електричні пристрої з опцією самоочищення.
Проблема в тому, що ви можете придбати дороге пристосування, яке вихованець нешанобливо проігнорує, продовжуючи ходити «у справах» у кут за диваном. Тому варто спершу купити лоток для кота найпростішої конструкції - у вигляді ємності з решіткою або навіть без неї.
Для малюків краще вибирати туалет невеликого розміру. Висота бортика має бути не більше 5 см, інакше кошеняті буде складно забиратися всередину. Також знадобиться наповнювач, хоча почати можна з піску — через природні особливості котячі діти ставляться до нього особливо прихильно. Після того, як тварина звикне ходити в лоток, можна експериментувати з наповнювачами. Їх різновиди відрізняються за матеріалом, функціональними характеристиками та вартістю:
- Дерев'яний - дешевий, але швидко розмокає і прилипає до лапок.
- Бентонітовий - недорогий, добре комкуется, але припадає пилом і розноситься по приміщенню.
- Соєвий - екологічний, добре вбирає запахи і комкується, але дорогий.
- Силікагелевий має масу позитивних характеристик, але його шум лякає кошенят.
До того ж у кожного кошеня свої переваги. Деякі тварини із задоволенням ходять у деревне засипання, інші зовсім не сприймають гранули з дерева, зате відчувають захоплення від бентоніту. Пробуйте різні варіанти – обов'язково знайдеться той, що підійде.
Алгоритм привчання малюка до туалету
Зовсім маленький вихованець ходитиме на пелюшку поруч із лежанкою. З півтора місяця його можна знайомити з лотком. Він повинен розташовуватися недалеко від місця проживання тварини, але все ж таки на деякій відстані від мисок з їжею і водою.
Чи ставити решітку і коли це робити — питання спірне. В онлайн-маркеті важливих штук МАУДАУ продаються моделі з решітками та без неї. Купивши лоток із решіткою, посадіть котика на неї.
Якщо без контакту з наповнювачем чи піском він не розуміє, що потрібно робити, доведеться зняти цей ярус. До експерименту з решіткою можна буде повернутися пізніше, коли малюк трохи підросте. Після покупки нового лотка виконайте такі дії:
- Вимийте ємність, щоб усунути сторонні запахи.
- Витріть її насухо і насипте трохи піску.
- Посадіть у лоток кошеня, візьміть його за передню лапку і погребіть нею пісок. Найкраще це робити через 15–20 хвилин після їжі.
- Якщо вихованець зробив свою справу, погладьте і похваліть його.
Коли тварина звикне справляти потребу у потрібному місці, пісок можна замінити наповнювачем.